Ana Sayfa
Öğrenci
Yemekhane ve Kafeteryalar

Yemekhane ve Kafeteryalar

Sakarya Uygulamalı Üniversitesi’nde beslenme, kantin ve kafeterya hizmetleri ‘Sakarya Üniversitesi Kafeteryalar ve İşletmeler Şube Müdürlüğü’ tarafından yürütülmektedir.

Üniversitedeki tüm öğrencilere yemek hizmeti verilmektedir. ‘ISO 9000-9002 HACCP’ ve ‘TSE’ kontrolleri yapılarak hazırlanan yemekler uzman diyetisyenler gözetiminde, mevsimine göre kalori gereksinimi hesaplanarak hazırlanmakta ve her ayın yemek menüsü ilgili web sayfası üzerinden yayınlanmaktadır (Tıklayınız).

Öğrencilerimiz, öğrenci kartlarına para yükleyerek, yemekhanemizde bulunan turnike sisteminden beklemeden geçerek yemek hizmetlerinden faydalanmaktadır. Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi tarafından temin edilen Öğrenci Kartlarınızı Meslek Yüksekokulumuzda bulunan aktivasyon noktasında aktif hale getirdikten ve ön ödeme işlemini gerçekleştirdikten sonra Üniversitemizin tüm yemekhanelerinde kullanabilirsiniz. 

Yemek ücretlerinin Öğrenci Kartlarına Yüklenmesi işlemini; Meslek Yüksekokulumuz Giriş Katında bulunan Fotokopi/Kırtasiye işletmesinden gerçekleştirebilirsiniz. 

 

Yemek Saatleri

Öğlen Yemeği: 11:30 - 13:00

Akşam Yemeği: 16:30 - 17:30

Ayrıca üniversitede düzenlenen sosyal, sportif ve kültürel etkinliklerde görev alan veya İkinci Öğretim Programlarında eğitimlerine devam eden öğrenciler için akşam yemeği hizmetleri de verilmektedir.